ComWeb Oferta specjalna
STRONA GŁÓWNA  |  POZYCJONOWANIE STRON  |  HOSTING  |  TWORZENIE STRON  |  OFERTA SPECJALNA  |  KLIENCI  |  POMOC  |  KONTAKT  |  LINKI  | 
Pozycjonowanie stron - czy warto?
W obliczu nieustannie rosnącej konkurencji należy pomóc klientowi odnaleźć Twoją stronę w Internecie. Skuteczne pozycjonowanie stron i optymalizacja sprawią, że Klient trafi na Twoją stronę mimo konkurencji i mimo nieznajomości adresu Twojej strony internetowej.

Hosting - utrzymanie strony w Internecie!
Hosting to podstawa funkcjonowania strony internetowej. Dobrze zabezpieczony i szybki serwer pozwoli na bezpieczne i bezawaryjne działanie Twojej strony Internetowej.

Pozycjonowanie stron

Optymalizacja i tanie pozycjonowanie stron - reklama internetowa

W ramach usługi pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych oferujemy pozycjonowanie stron jednorazowe oraz tzw. stałe. Wybór między pozycjonowaniem jednorazowym a stałym podyktowany jest przede wszystkim aktualną sytuacją strony w wyszukiwarkach, a zwłaszcza w wyszukiwarce Google. Jeśli strona na interesujące nas hasła kluczowe znajduje się na pozycjach do 50 lub w niektórych przypadkach do 80 pozycji wówczas można niejako "z marszu" przystąpić do pozycjonowania stałego. W przeciwnym wypadku pozycjonowanie stałe będzie musiało być poprzedzone pozycjonowaniem jednorazowym. Jeśli wybrane przez nas hasła okażą się mniej konkurencyjne to pozycjonowanie stałe może okazać się zbędne i wystarczy poprzestać na jednorazowym, odnawianym okresowo np. raz do roku, co dwa lata lub w miarę potrzeb.

Pozycjonowanie jednorazowe jest niezbędne w przypadku, gdy strona nie była jeszcze pozycjonowana lub gdy jej pozycje są bardzo odległe (w granicach pozycji 80 i niżej). Samo jednorazowe jest wystarczającym i korzystnym rozwiązaniem w przypadku haseł mniej konkurencyjnych, powiązanych z regionem oraz gdy pozycja strony w ścisłej czołówce nie jest priorytetem. W miarę potrzeby tanie pozycjonowanie jednorazowe można cyklicznie odnawiać płacąc połowę z aktualnej ceny pozycjonowania jednorazowego. Z doświadczenia wynika że w przypadku prostszych haseł poprawa pozycjonowania może być wykonana raz do roku lub nawet raz na 2-3 lata. W przypadku haseł bardziej konkurencyjnych lub gdy zależy nam na samej czołówce zalecane jest pozycjonowanie jednorazowe wesprzeć stałym na jedno lub kilka najistotniejszych haseł z punktu widzenia klienta haseł.

Pozycjonowanie stałe w Google zalecane jest w przypadku haseł bardziej konkurencyjnych, trudniejszych i wymagających w procesie pozycjonowania większej uwagi. Pozycjonowanie stałe może być również warte uwagi w przypadku haseł mniej konkurencyjnych w sytuacji gdy wymagana jest ciągła obecność strony w samej czołówce. W przypadku pozycjonowania stałego opłata naliczana jest w cyklu miesięcznym za każde hasło oddzielnie. Stałe można zlecić zarówno dla jednego jak i większej liczby haseł przy czym warunkiem jest aby strona znajdowała się w wyszukiwarce Google przynajmniej od kilku miesięcy a jej pozycja na dane hasło/a nie może być niższa niż 50-80 w przeciwnym wypadku pozycjonowanie stałe będzie musiało być poprzedzone jednorazowym. W przypadku pozycjonowania stałego nie jest wymagana długotrwała umowa. Pozycjonowanie stałe jest usługą na tyle elastyczną że można z niej zrezygnować w dowolnym miesiącu a potem wznowić oczywiście gdy strona będzie ciągle spełniała kryteria czyli nie spadła w rankingu stron internetowych poniżej 50-80 pozycji. Wysoka elastyczność usługi pozycjonowania stałego jest szczególnie atrakcyjna dla działalności typowo sezonowej np. agroturystyka gdzie poprawa pozycji jest szczególnie wymagana przed sezonem letnio - wakacyjnym a w pozostałym okresie pozycja strony w wyszukiwarkach jest mniej istotna.

Jak w praktyce wygląda ?

W zależności od wybranej opcji pozycjonowanie stron odbywa się według jednego z poniższych schematów:

Jeśli klient zdecyduje się na pozycjonowanie jednorazowe wówczas uzgadniamy 10-15 haseł kluczowych na które storna ma być pozycjonowana, następnie optymalizujemy stronę dla wyszukiwarek pod kątem fraz kluczowych lub przygotowujemy i przesyłamy do klienta wskazówki odnośnie optymalizacji strony w przypadku gdy klient nie chce bądĽ nie może udostępniać loginu i hasła do strony lub chce zmiany wykonać we własnym zakresie. Po wykonaniu optymalizacji przystępujemy do pozycjonowania właściwego, które może trwać ok. 3-6 miesięcy przy czym tak długi okres oczekiwania dotyczy efektu końcowego sama poprawa pozycji odbywa się stopniowo na przestrzeni 3-5 miesięcy z częstotliwością ok. 14-20 dni. Za końcowy efekt pozycjonowania uznaje się sytuację w której przynajmniej na większość z podanych haseł kluczowych strona mieści się w obrębie pozycji 1-20. W zależności od woli klienta na pozycjonowaniu jednorazowym może on zakończyć usługę lub może zlecić pozycjonowanie stałe na jedno lub kilka haseł które uzna za szczególnie istotne. W zależności od reprezentowanej przez klienta branży oraz od wybranych haseł kluczowych pozycjonowanie stałe będzie zalecane w mniejszym bądĽ większym stopniu a niektórych przypadkach może okazać się ono zbędne bo wbrew pozorom wciąż wiele jest haseł które da się skutecznie wypromować metodą pozycjonowania jednorazowego. Jeśli klient zdecyduje się poprzestać na pozycjonowaniu jednorazowym musi mieć świadomość stopniowej utraty pozycji. Dynamika spadku uzależniona jest od wybranych haseł kluczowych a ściślej mówiąc od ich konkurencyjności. Klient nie musi od razu decydować się na przystąpienie do pozycjonowania stałego może to uczynić w terminie póĽniejszym gdy uzna że jest to konieczne. Jeśli sytuacja nie wymaga pozycjonowania stałego to w miarę potrzeby klient może okresowo np. raz do roku zgłosić chęć wykonania poprawy pozycjonowania jednorazowego, którego cena zwykle nie przekracza połowy aktualnej ceny pozycjonowania jednorazowego.

Jeśli klient decyduje się na pozycjonowanie stałe uzgadniamy ilość i rodzaj haseł kluczowych na które strona ma być pozycjonowana. Hasło może być jedno a może być ich kilka. Do pozycjonowania stałego przyjmujemy nie tylko strony które były przez nas pozycjonowane w trybie jednorazowym ale dowolne strony, spełniające warunki przystąpienia do pozycjonowania stałego czyli na wybrane do pozycjonowania stałego hasła kluczowe strona musi znajdować się do 50 lub czasem do 80 pozycji. Jeśli strona dla danego hasła lub haseł nie spełnia powyższych warunków wówczas należy wybrać inne hasło/a, na które warunki będą spełnione lub przystąpić do pozycjonowania jednorazowego na 8-10 fraz kluczowych po wykonaniu którego można będzie przystąpić do pozycjonowania stałego. Stałe rozliczane jest w cyklu miesięcznym i jest usługą na tyle elastyczną że można z niej zrezygnować w dowolnym miesiącu bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów dodatkowych.

Ile to kosztuje oraz kiedy i jakich można spodziewać się efektów?

Reklama internetowa to przede wszystkim wysoka pozycja w Google, gdyż wyszukiwarka ta ma opanowane ok. 90% rynku w związku z czym nasze tanie pozycjonowanie stron ukierunkowane jest przede wszystkim na tą wyszukiwarkę. Wysoka pozycja w Google jest naszym priorytetem chociaż nie zapominamy o innych wyszukiwarkach i katalogach takich jak Netsprint, MSN czy Yahoo. Dzięki temu że czołowe wyszukiwarki zaimplementowane są na portalach takich jak Onet, Interia czy WP zyskują Państwo wysokie pozycje również w tych portalach oraz dodatkowo w wewnętrznych wyszukiwarkach tych portali. Pozycjonowaniem jednorazowym objęte są wyszukiwarka Google (wykorzystywana też na Onet i Interia), wyszukiwarka WP, Katalog WP, katalog Interia oraz inne wyszukiwarki i katalogi których ogółem jest ponad 600. Cena pozycjonowania jednorazowego wynosi w granicach 1000 - 2500 zł netto w zależności od wybranych przez klienta słów kluczowych.

Efekty których można oczekiwać:
Google - na większość haseł przedział pozycji 1-10 a w przypadku haseł wyjątkowo trudnych 1-20
Onet - korzysta z wyszukiwarki Google więc pozycje będą identyczne lub zbliżone do wyników w Google
Katalog Interia - pozycje 1-10 na większość haseł kluczowych
Katalog WP - pozycje 1-10 na większość haseł kluczowych
Wyszukiwarka WP - pozycje 1-10 na większość haseł kluczowych
Powyższe efekty są uogólnione i mogą zostać w miarę możliwości doprecyzowane po otrzymaniu przez nas adresu strony oraz haseł kluczowych do pozycjonowania.

Czas oczekiwania na efekty:
Wyszukiwarka WP - pierwsze efekty po ok 7 dniach roboczych, efekty końcowe po ok 3-5 miesiącach
Katalog WP - po ok 7 dniach roboczych
Katalog Interia - po ok 7 dniach roboczych
Google - pierwsze efekty po ok. 2 tygodniach, efekty końcowe zwykle osiągane są po 3-5 miesiącach
Onet - podobnie jak Google
Pozostałe wyszukiwarki i katalogi (o mniejszym znaczeniu) - po ok. 4 - 200 dniach

W cenę za jednorazowe pozycjonowanie stron wliczone są:
Optymalizacja czyli przygotowanie strony do rejestracji w wyszukiwarkach internetowych
Rejestracja strony ponad 600 wyszukiwarkach i katalogach
Pozycjonowanie strony
Wysyłanie raportów ze wskazaniem pozycji na określone słowa kluczowe w najważniejszych katalogach i wyszukiwarkach ( Google, Wyszukiwarka WP, Katalog WP, Katalog Interia, Onet)

Płatność za pozycjonowanie stron jednorazowe:
Opłata podzielona jest na dwie części z których pierwsza powinna zostać wpłacona z chwila rozpoczęcia pozycjonowania, a druga po uzyskaniu pierwszych poważniejszych efektów. Szczegóły dotyczące sposobu i okresu płatności uwzględnione są w pisemnej umowie sporządzonej specjalnie na okoliczność pozycjonowania jednorazowego.

Czy pozycjonowanie jednorazowe wystarczy?
Wszystko zależy od branży którą Państwo reprezentują oraz od wybranych słów kluczowych i poczynań konkurencji w zakresie pozycjonowania ich stron internetowych. Wciąż sporo jest haseł dla których jednorazowe odnawiane okresowo np. raz do roku wystarczy aby utrzymywać się na względnie wysokich pozycjach. Nigdy nie da się w 100% przewidzieć dynamiki spadku pozycji ale na bazie kilkuletnich doświadczeń jesteśmy w stanie w pewnym przybliżeniu określić czy dla danego hasła wystarczy jednorazowe czy wskazane będzie pozycjonowanie stałe po wykonaniu pozycjonowania jednorazowego.

Ile kosztuje usługa stałego pozycjonowania oraz kiedy i jakich można spodziewać się efektów?
Koszt pozycjonowania stałego uzależniony jest przede wszystkim od konkurencyjności haseł które mają zostać wypozycjonowane, bo ma to bezpośredni wpływ na ilość nakładu pracy który w pozycjonowanie będzie trzeba wnieść. Zwykle koszt wacha się w przedziale 50-500zł netto/miesiąc za jedno hasło miesięcznie przy czym dla większości pozycjonowanych przez nas haseł przedział ten wynosi 100-250 zł netto/miesiąc za jedno hasło. Pozycjonowanie stałe jest dodatkową usługą dla klientów bardziej wymagających lub w przypadku haseł bardzo konkurencyjnych których wypozycjonowanie metodą pozycjonowania jednorazowego będzie skuteczne tylko w krótkim okresie czasu. Stałe dotyczy głównie wyszukiwarki Google a pierwszych efektów można spodziewać się po ok. 2 tygodniach przy czym czas dotarcia do czołówki uzależniony jest w znacznym stopniu od sytuacji wyjściowej.

Płatność za pozycjonowanie stałe zwykle pobierana jest z góry przed rozpoczęciem pozycjonowania na podstawie faktur proforma przesyłanych na adres e-mail wskazany przez klienta. Stałe rozliczane jest w cyklu miesięcznym w ustalonej kwocie. Jeśli klient uzna że pozycjonowanie stron stałe nie przynosi spodziewanych efektów bądz też nie przekłada się na stosowny zysk ekonomiczny może zrezygnować w dowolnym miesiącu wstrzymując płatność i informując nas mailem lub telefonicznie.

Jestem zainteresowany!
Wszystkich, których interesuje oferowana przez nas reklama internetowa prosimy o przygotowanie i przesłanie do nas zestawu 8-10 słów lub fraz kluczowych po których Państwa strona powinna być odnajdowana w Internecie. Hasła powinny być ułożone w ściśle określonej kolejności począwszy od hasła najbardziej istotnego aż po hasło najmniej istotne. Dodatkowo przydatny będzie krótki opis firmy celem przygotowania odpowiedniego opisu strony który będzie się pojawiał w wyszukiwarce. Jeśli są Państwo zainteresowani zapraszamy do wypełnienia formularza.

ComWeb
STRONA GŁÓWNA  |  POZYCJONOWANIE STRON  |  HOSTING  |  TWORZENIE STRON  |  OFERTA SPECJALNA  |  KLIENCI  |  POMOC  |  KONTAKT  |  LINKI  |